مجموعه حبیب شما را به خرید بهترین محصولات پارچه نخی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراحل تولید پارچه نخی با کیفیت

30

شاید آگاهی از سیر تولید پوشاک بدلیل تنوع این محصول جالب باشد چرا که در دوران نه چندان دور ما تنها از لباس دستبافت و سنتی استفاده می کردیم. پارچه نخی چگونه امروزه تولید می شود؟
یکی از مرسوم ترین روش های تولید پارچه های نخی استفاده از پشم حیوانات است. بهترین نوع پشم توسط کشور ایتالیا صادر می گردد و به طور معمول از هر گوسفند ۲٫۷ تا ۸٫۵ کیلو گرم پشم تهیه می شود.
در مرحله بعد، پس از دسته بندی پشم و رتبه دهی در کلاس های مختلف تقسیم می شوند که این تقسیم بندی به آذوقه، محیط زیست و نهایتا نوع پشم ها برمی گردد.
به جهت گند زدایی و پاک سازی پشم ها از تمام آلودگی ها و ناخالصی ها آنها را شسته و خشک می کنند.
قبل از اینکه پنبه ها به تبدیل شوند آنها را شانه می زنند تا الیاف آنها به صورت موازی قرار گیرند.
پشم آماده شده وارد چرخه تولید می شود و با تنیده شدن شعاع رشته کمتر و ضخامت آنها بهتر می شود و به سبب فشار زیادی که به پشم ها وارد می آورند قابلیت خمیدگی خوبی پیدا خواهند کرد و از اینرو می باشد که در لباس های با این جنس درزهایی برای حفظ شکل نخ روئت می کنید.

بهترین پارچه نخی

رنگ کردن پارچه به سه روش رنگ کردن بالا، رنگ کردن قسمتی و رنگ کردن نخ بسیار مرسوم است.

  1. در روش رنگ کردن بالا رشته های بلند تر رنگ آمیزی می گردند و رشته کوتاه تر کنار گذاشته می شوند. این کار قبل از بافتن و بعد از تنیده شدن پنبه ها صورت می پذیرد و آسان ترین راه برای رنگ آمیزی حجم های زیاد است. در این روش برای رسیدن به بهترین کیفیت چندین رنگ را به صورت ترکیبی بر روی نخ ها می ریزند.
  2. رنگ کردن قسمتی که پس از تولید نهایی نخ و قبل از بافت پارچه اقدام به رنگ آمیزی نخ می کنند و بیشترین مصرف این نخ ها برای بافت پارچه های تک رنگ می باشد.
  3. رنگ کردن نخ که در واقع پس از مرحله تنیده شدن نخ، رنگ ها در آن تزریق می کنند و برای تولید پارچه شطرنجی، چهارخانه و … معمولا استفاده می شود.

خم کردن مرحله بسیار مهمی است که با وجود یک خطای کوچک حجم بالایی از نخ ها خراب خواهند شد. در این مرحله نخ باید فرم نهایی خود را در اثر پیچش بگیرند. دستگاه جدید با کمک لیزر این دقت را بررسی می نمایند.
پس از تولید نخ وارد مرحله بافتن پارچه ها می شویم که براساس طرح های مختلف نخ ها به صورت زیر و روی یکدیگر قرار می گیرند.

بهترن پارچه نخی

مرحله تکمیل که آخرین مرحله از تولید پارچه است پارچه های تابستانی را با کمک گرمای شدید پرز زدایی نموده و پارچه های زمستانی را با کمک آب گرم شستشو می دهند که موجب کاهش اندازه آنها تا یک سوم می شود در نهایت پارچه ایی سنگین تر و پر حجم از جنس نخ خواهیم داشت.

حبیب اله باقری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه حبیب شما را به خرید بهترین محصولات پارچه نخی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید